2022 Calendar of Events

ALABAMA
MAY 27 – Andalusia – 2022-0146 APEA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: CYNTHIA R “CINDY” RUCKER CONTACT: DEBBIE J WALL 4519 CHANA CREEK ROAD, TALLASSEE, AL 36078. PHONE: (256)441-1081 [email protected]
MAY 27 – Andalusia – 2022-0147 APEA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: SANDRA CURL
MAY 29 – Andalusia – 2022-0148 APEA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: KENNY R HALL
MAY 29 – Andalusia – 2022-0149 APEA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: A CLARK SCOGGIN

FLORIDA
MAY 14 – Pensacola – 2022-0111 NWFQHA BEACH BASH 8:00 AM JUDGE: JAN LARSEN CONTACT: DEBBIE J WALL 4519 CHANA CREEK ROAD, TALLASSEE, AL 36078. PHONE: (256)441-1081 [email protected]
MAY 14 – Pensacola – 2022-0112 NWFQHA BEACH BASH 8:00 AM JUDGE: LORI LYNN GORDON

IOWA
JUNE 10 – Iowa Falls – 2022-0134 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICK 8:00 AM JUDGE: GAY LYNN OWENS CONTACT: SADIE M STEEN 911 SOUTH DUNHAM ST, VALLEY SPRINGS, SD 57068. PHONE: (320)492-4469 [email protected]
JUNE 10 – Iowa Falls – 2022-0135 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICK 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN
JUNE 10 – Iowa Falls – 2022-0136 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICK 8:00 AM JUDGE: JOSH D TJOSAAS
JUNE 11 – Iowa Falls – 2022-0084 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY CONTACT: JOLENE BATTEY 1371 TAYLOR AVE, WILTON, IA 52778-9327. PHONE: (563)299-6104 [email protected]
JUNE 11 – Iowa Falls – 2022-0085 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: PAUL K ADIX
JUNE 11 – Iowa Falls – 2022-0086 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: JAN LARSEN
JUNE 12 – Iowa Falls – 2022-0087 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: STEVEN R GORETSKA
JUNE 12 – Iowa Falls – 2022-0088 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: RICK BAILEY
JUNE 12 – Iowa Falls – 2022-0089 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: CINDY L BUTLER

OCTOBER 07 – Cedar Rapids – 2022-0090 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: TRISHA SHORTEN ARMSTRONG CONTACT: JOLENE BATTEY 1371 TAYLOR AVE, WILTON, IA 52778-9327. PHONE: (563)299-6104 [email protected]
OCTOBER 07 – Cedar Rapids – 2022-0091 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: P DAWN FRYE
OCTOBER 07 – Cedar Rapids – 2022-0092 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: RONALD G STREFLING
OCTOBER 08 – Cedar Rapids – 2022-0096 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: ROBIN J GOLLEHON
OCTOBER 08 – Cedar Rapids – 2022-0094 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS
OCTOBER 08 – Cedar Rapids – 2022-0095 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: PAUL M ZINK
OCTOBER 09 – Cedar Rapids – 2022-0093 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR
OCTOBER 09 – Cedar Rapids – 2022-0097 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: ROGER D HOWE
OCTOBER 09 – Cedar Rapids – 2022-0098 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: BURTON R BUTLER

ILLINOIS
JULY 07 – Springfield – 2022-0150 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: DONALD A “DON” MCDUFFEE CONTACT: PHBA WORLD SHOW 15253 E SKELLY DRIVE, TULSA, OK 74116-2637. PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 07 – Springfield – 2022-0151 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: R DAVID TERRELL
JULY 07 – Springfield – 2022-0152 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: A CLARK SCOGGIN
JULY 07 – Springfield – 2022-0153 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: SUSAN E ROBINSON
JULY 07 – Springfield – 2022-0500 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: COMPOSITE OF JUDGES CONTACT: PHBA WORLD SHOW 15253 E SKELLY DRIVE, TULSA, OK 74116-2637. PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 10 – Springfield – 2022-0154 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE
JULY 10 – Springfield – 2022-0155 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: DAREN WRIGHT
JULY 10 – Springfield – 2022-0156 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: JAMES “GOOSE” BALLARD
JULY 10 – Springfield – 2022-0157 PHBA WORLD CHAMPIONSHIP 7:30 AM JUDGE: PAMELA “PAM” A SCOTT

INDIANA
MAY 13 – New Castle – 2022-0001 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: CAROL JEANNE CRAIG CONTACT: TERRY D COFFMAN 11901 S 100 W, COLUMBUS, IN 47201-4707. PHONE: (812)343-4354 [email protected]
MAY 13 – New Castle – 2022-0002 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: EMILY M SPRAY
MAY 13 – New Castle – 2022-0003 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: LARRY R CLINE
MAY 14 – New Castle – 2022-0004 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: DAVID L JOHNSON
MAY 14 – New Castle – 2022-0005 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: VICKIE MCCABE OAKLEY
MAY 14 – New Castle – 2022-0006 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: JAMES “GOOSE” BALLARD
MAY 15 – New Castle – 2022-0007 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: JOHN EDWARD TABB
MAY 15 – New Castle – 2022-0008 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: MARK W SMITH
MAY 15 – New Castle – 2022-0009 SUSAN KIRTS MEMORIAL SHOW 7:30 AM JUDGE: TIMOTHY M “TIM” JEDRA

MAY 21 – New Castle – 2022-0047 PHEI SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL CONTACT: NANCY R MITCHEL KUEHNERT 10836 NORTH ROANOKE ROAD, ROANOKE, IN 46783-9435. PHONE: ( ) [email protected]
MAY 21 – New Castle – 2022-0048 PHEI SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: EMILY M SPRAY
MAY 22 – New Castle – 2022-0049 PHEI SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE
MAY 22 – New Castle – 2022-0050 PHEI SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: CAROL JEANNE CRAIG

AUGUST 13 – New Castle – 2022-0013 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER CONTACT: TERRY D COFFMAN 11901 S 100 W, COLUMBUS, IN 47201-4707. PHONE: (812)343-4354 [email protected]
AUGUST 13 – New Castle – 2022-0014 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: WILLIAM A “BILLY” PRATHER
AUGUST 13 – New Castle – 2022-0015 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: JEFFERY W “JEFF” BUCK
AUGUST 14 – New Castle – 2022-0016 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD
AUGUST 14 – New Castle – 2022-0017 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: DAREN WRIGHT
AUGUST 14 – New Castle – 2022-0018 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE

KANSAS
JUNE 17 – Salina – 2022-0051 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN CONTACT: PEGGY A PICKFORD 1280 SW OAKLEY AVE, TOPEKA, KS 66604-1673. PHONE: (785)478-9014 [email protected]
JUNE 17 – Salina – 2022-0052 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY
JUNE 17 – Salina – 2022-0053 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY
JUNE 18 – Salina – 2022-0054 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: MARGO LEA BALL
JUNE 18 – Salina – 2022-0055 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
JUNE 18 – Salina – 2022-0056 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT

MINNESOTA
MAY 27 – Windom – 2022-0025 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN CONTACT: WENDY REMUS 28340 280TH AVE, SLEEPY EYE, MN 56085. PHONE: (507)220-8987 [email protected]
MAY 27 – Windom – 2022-0026 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: BURTON R BUTLER
MAY 27 – Windom – 2022-0027 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: ROGER D HOWE
MAY 28 – Windom – 2022-0028 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: PAUL K ADIX
MAY 28 – Windom – 2022-0029 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: SCOT A JACKSON
MAY 28 – WINDOM – 2022-0030 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: DAN L GRUNEWALD
MAY 29 – Windom – 2022-0031 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: JAN LARSEN
MAY 29 – Windom – 2022-0032 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: ANDY NICHOLAS “NICK” CARDE
MAY 29 – Windom – 2022-0033 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT

AUGUST 26 – Windom – 2022-0034 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: GAY LYNN OWENS CONTACT: WENDY REMUS 28340 280TH AVE, SLEEPY EYE, MN 56085. PHONE: (507)220-8987 [email protected]
AUGUST 26 – Windom – 2022-0035 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: JEANNIE MARIE YOUNG
AUGUST 26 – Windom – 2022-0036 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
AUGUST 27 – Windom – 2022-0037 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
AUGUST 27 – Windom – 2022-0038 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: STEVEN R GORETSKA
AUGUST 27 – Windom – 2022-0039 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: TINA M LANGNESS
AUGUST 28 – Windom – 2022-0040 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: CHRISTINA “TINA” WHITE
AUGUST 28 – Windom – 2022-0041 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: ROBIN J GOLLEHON
AUGUST 28 – Windom – 2022-0042 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: PAUL M ZINK

MISSOURI
APRIL 30 – Carthage – 2022-0043 COLOR CLASSIC 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE CONTACT: TINA M DAWSON 6264 NE 118TH ST, PITTSBURG, KS 66762-9030. PHONE: ( ) [email protected]
APRIL 30 – Carthage – 2022-0044 COLOR CLASSIC 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE

AUGUST 27 – Carthage – 2022-0109 COLORAMA 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN CONTACT: TINA M DAWSON 6264 NE 118TH ST, PITTSBURG, KS 66762-9030. PHONE: ( ) [email protected]
AUGUST 27 – Carthage – 2022-0110 COLORAMA 8:00 AM JUDGE: R DAVID TERRELL

MISSISSIPPI
JANUARY 21 – Jackson – 2022-0019 DIXIE COLOR BONANZA S/C 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ CONTACT: HELEN P FLEMING 804 OAK GROVE ROAD, TUPELO, MS 38804. PHONE: (662)871-1976 [email protected]
JANUARY 21 – Jackson – 2022-0020 DIXIE COLOR BONANZA S/C 8:00 AM JUDGE: JOHN EDWARD TABB
JANUARY 22 – Jackson – 2022-0022 DIXIE COLOR BONANZA S/C 8:00 AM JUDGE: ANN JONES
JANUARY 22 – Jackson – 2022-0021 DIXIE COLOR BONANZA S/C 8:00 AM JUDGE: DENNIS J MASON

FEBRUARY 08 – Jackson – 2022-0102 DIXIE NATIONALS EWD/CHP 9:00 AM JUDGE: LG HEIR CONTACT: DEBBIE J WALL 4519 CHANA CREEK ROAD, TALLASSEE, AL 36078. PHONE: (256)441-1081 [email protected]
FEBRUARY 08 – Jackson – 2022-0103 DIXIE NATIONALS EWD/CHP 9:00 AM JUDGE: CLAY CAVINDER
FEBRUARY 08 – Jackson – 2022-0104 DIXIE NATIONALS EWD/CHP 9:00 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO
FEBRUARY 08 – Jackson – 2022-0105 DIXIE NATIONALS EWD/CHP 9:00 AM JUDGE: CHELE MCGAULY

APRIL 16 – Meridian – 2022-0081 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER CONTACT: HELEN P FLEMING 804 OAK GROVE ROAD, TUPELO, MS 38804. PHONE: (662)871-1976 [email protected]
APRIL 16 – Meridian – 2022-0082 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: A CLARK SCOGGIN
APRIL 16 – Meridian – 2022-0083 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: SCOTT M TYRRELL

JUNE 11 – Pontotoc – 2022-0099 HOPE SOUTNERN NATIONALS 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON CONTACT: HELEN P FLEMING 804 OAK GROVE ROAD, TUPELO, MS 38804. PHONE: (662)871-1976 [email protected]
JUNE 11 – Pontotoc – 2022-0100 HOPE SOUTHERN NATIONALS 8:00 AM JUDGE: MICHAEL E POWELL
JUNE 11 – Pontotoc – 2022-0101 HOPE SOUTHERN NATIONALS 8:00 AM JUDGE: TIMOTHY M “TIM” JEDRA

OCTOBER 21 – Meridian – 2022-0118 HOPE HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR
OCTOBER 21 – Meridian – 2022-0117 HOPE HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: TOM MCBEATH CONTACT: AMANDA H VIATOR 372 ROAD 1, TUPELO, MS 38804. PHONE: ( ) [email protected]
OCTOBER 21 – Meridian – 2022-0119 HOPE HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MICHAEL E POWELL
OCTOBER 22 – Meridian – 2022-0120 HOPE HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: BRAD GIBBY
OCTOBER 22 – Meridian – 2022-0121 HOPE HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: KATHY E KOCH
OCTOBER 23 – Meridian – 2022-0122 HOPE HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: R DAVID TERRELL
OCTOBER 23 – Meridian – 2022-0123 HOPE HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON

DECEMBER 03 – Meridian – 2022-0113 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AM JUDGE: SCOTT M TYRRELL CONTACT: AMANDA H VIATOR 372 ROAD 1, TUPELO, MS 38804. PHONE: ( ) [email protected]
DECEMBER 03 – Meridian – 2022-0114 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AM JUDGE: DAN L GRUNEWALD
DECEMBER 04 – Meridian – 2022-0115 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AM JUDGE: DARREL HERSOM
DECEMBER 04 – Meridian – 2022-0116 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER

NORTH CAROLINA
APRIL 09 – Bladenboro – 2022-0106 PALOMINO/PAINT JOINT SHOW 9:00 AM JUDGE: JAMES “GOOSE” BALLARD CONTACT: JOY F ISLEY 7104 HOWERTOWN RD, GIBSONVILLE, NC 27249-9720. PHONE: (336)601-3906 [email protected]
APRIL 09 – Bladenboro – 2022-0107 PALOMINO/PAINT JOINT SHOW 9:00 AM JUDGE: DAVID L JOHNSON
APRIL 09 – Bladenboro – 2022-0108 PALOMINO/PAINT JOINT SHOW 9:00 AM JUDGE: TONY BURRIS

JUNE 04 – Lake Waccamaw – 2022-0137 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: STEVE LACKEY CONTACT: KAITLYN P CORLEY 117 RIDGEWOOD FARM ROAD, RIDGE SPRING, SC 29129. PHONE: ( ) [email protected]
JUNE 04 – Lake Waccamaw – 2022-0138 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: WILLIAM A “BILLY” PRATHER
JUNE 05 – Lake Waccamaw – 2022-0139 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER
JUNE 05 – Lake Waccamaw – 2022-0140 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD

OCTOBER 20 – Raleigh – 2022-0169 BREED OF COLOR/NC STATE FAIR 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES CONTACT: GINA ALFORD 4618 TYLER LANE, ROCKY MOUNT, NC 27803. PHONE: (252)904-7396 [email protected]
OCTOBER 20 – Raleigh – 2022-0170 BREED OF COLOR/NC STATE FAIR 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE

NEBRASKA
AUGUST 12 – Fremont – 2022-0057 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON CONTACT: TOM H CRAUN 15119 LEAVENWORTH RD, BASEHOR, KS 66007-5245. PHONE: (913)724-2418 [email protected]
AUGUST 12 – Fremont – 2022-0058 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: SUSAN E ROBINSON
AUGUST 13 – Fremont – 2022-0059 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: RICK BAILEY
AUGUST 13 – Fremont – 2022-0060 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: JOSH D TJOSAAS
AUGUST 14 – Fremont – 2022-0061 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: R DAVID TERRELL
AUGUST 14 – Fremont – 2022-0062 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: KIMBERLY A ZIEGLER

SEPTEMBER 01 – Grand Island – 2022-0145 NE STATE FAIR ALL BREED 8:00 AM JUDGE: KATHRYN A ERICKSON CONTACT: JANELLE STELK 260 W HWY 34, PHILLIPS, NE 68865. PHONE: (402)631-7048 [email protected]

NEW MEXICO
APRIL 02 – Albuquerque – 2022-0045 SPRING SALSA SENSATION 8:00 AM JUDGE: JODI FINKENBINDER CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PO BOX 908, BELEN, NM 87002-0908. PHONE: (505)417-6167 [email protected]
APRIL 03 – Albuquerque – 2022-0046 SPRING SALSA SENSATION 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE

AUGUST 20 – STANLEY – 2022-0160 RED CHILE FIESTA 8:00AM JUDGE: CHRISTINA “TINA” WHITE CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PO BOX 908, BELEN, NM 87002-0908. PHONE: (505)417-6167 [email protected]
AUGUST 20 – STANLEY – 2022-0161 RED CHILE FIESTA 8:00AM JUDGE: BILLY STEELE
AUGUST 20 – STANLEY – 2022-0162 RED CHILE FIESTA 8:00AM JUDGE: CHARLENE L CARTER

OCTOBER 22 – Albuquerque – 2022-0167 FALL COLOR ROUND UP 8:00 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PO BOX 908, BELEN, NM 87002-0908. PHONE: (505)417-6167 [email protected]
OCTOBER 22 – Albuquerque – 2022-0168 FALL COLOR ROUND UP 8:00 AM JUDGE: JEANNIE MARIE YOUNG

NEW YORK
AUGUST 07 – Cazenovia – 2022-0141 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 9:00 AM JUDGE: RICK WARNE CONTACT: GARY A ANDREWS 725 EAST HILL RD, BINGHAMTON, NY 13901-5213. PHONE: (607)648-7333 [email protected]
AUGUST 07 – Cazenovia – 2022-0142 NORTHEAT GOLD CHALLENGE 9:00 AM JUDGE: STEPHEN G SHANK

OKLAHOMA
JUNE 02 – Oklahoma City – 2022-0158 WORLD CHAMPIONSHIP ROPING 8:00 AM JUDGE: P KEITH LONGACRE CONTACT: PHBA WORLD SHOW 15253 E SKELLY DRIVE, TULSA, OK 74116-2637. PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JUNE 02 – Oklahoma City – 2022-0159 WORLD CHAMPIONSHIP ROPING 8:00 AM JUDGE: TERRY R THOMPSON

SEPTEMBER 03 – Claremore – 2022-0130 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE CONTACT: LIBBY CRANDELL 445020 E 990 ROAD, GORE, OK 74435. PHONE: (918)489-5484 [email protected]
SEPTEMBER 03 – Claremore – 2022-0131 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
SEPTEMBER 04 – Claremore – 2022-0132 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: NANCY ANN WILDE
SEPTEMBER 04 – Claremore – 2022-0133 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE

NOVEMBER 04 – Tulsa – 2022-0164 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: RICK BAILEY
NOVEMBER 04 – Tulsa – 2022-0163 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: NELL TEKAMPE CONTACT: PINTO HORSE ASSOC OF AMER 7330 NW 23RD ST, BETHANY, OK 73008. PHONE: (405)491-0111 [email protected]
NOVEMBER 04 – Tulsa – 2022-0165 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: KATHRYN A ERICKSON
NOVEMBER 04 – Tulsa – 2022-0166 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: KIMBERLY A ZIEGLER

TEXAS
MAY 28 – Athens – 2022-0128 YELLOW ROSE CLASSIC 8:30 AM JUDGE: KAREN BRADSHAW CONTACT: P DAWN FRYE 12920 COUNTY LINE RD, PONDER, TX 76259. PHONE: (817)239-5132 [email protected]
MAY 28 – Athens – 2022-0129 TPEA FALL CLASSIC 8:30 AM JUDGE: SHERRY HAYNES

SEPTEMBER 17 – Athens – 2022-0126 TPEA FALL CLASSIC 8:30 AM JUDGE: DAVID L PARLIER CONTACT: P DAWN FRYE 12920 COUNTY LINE RD, PONDER, TX 76259. PHONE: (817)239-5132 [email protected]
SEPTEMBER 17 – Athens – 2022-0127 TPEA FALL CLASSIC 8:30 AM JUDGE: DELENA C DOYLE

OCTOBER 15 – Athens – 2022-0124 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: TRISHA SHORTEN ARMSTRONG CONTACT: P DAWN FRYE 12920 COUNTY LINE RD, PONDER, TX 76259. PHONE: (817)239-5132 [email protected]
OCTOBER 15 – Athens – 2022-0125 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: DEBRA JARVIS

WISCONSIN
JUNE 03 – Cedarburg – 2022-0063 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: SHAWN KRISTIN BUDKE CONTACT: RICHELLE L BEENE 6899 HIGHWAY K, RHINELANDER, WI 54501-9136. PHONE: (715)282-5619 [email protected]
JUNE 03 – Cedarburg – 2022-0064 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: TINA M LANGNESS
JUNE 03 – Cedarburg – 2022-0065 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: EMILY M SPRAY
JUNE 04 – Cedarburg – 2022-0066 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY
JUNE 04 – Cedarburg – 2022-0067 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY
JUNE 04 – Cedarburg – 2022-0068 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN
JUNE 05 – Cedarburg – 2022-0069 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: SHERRIE A NICHOLs
JUNE 05 – Cedarburg – 2022-0070 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: KIMBERLY A ZIEGLER
JUNE 05 – Cedarburg – 2022-0071 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: ROGER D HOWE

AUGUST 19 – Cedarburg – 2022-0072 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: DAN L GRUNEWALD CONTACT: RICHELLE L BEENE 6899 HIGHWAY K, RHINELANDER, WI 54501-9136. PHONE: (715)282-5619 [email protected]
AUGUST 19 – Cedarburg – 2022-0073 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS
AUGUST 19 – Cedarburg – 2022-0074 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: RONALD G STREFLING
AUGUST 20 – Cedarburg – 2022-0075 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: STEVEN R GORETSKA
AUGUST 20 – Cedarburg – 2022-0076 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
AUGUST 20 – Cedarburg – 2022-0077 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: PAUL K ADIX
AUGUST 21 – Cedarburg – 2022-0078 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: BETTY M KOWALSKI
AUGUST 21 – Cedarburg – 2022-0079 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
AUGUST 21 – Cedarburg – 2022-0080 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: KERRI L KYLE