2021 Calendar of Events

ALABAMA
MAY 29 – Andalusia – 2021-0238 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: P KEITH LONGACRE CONTACT: DEBBIE J WALL 4519 CHANA CREEK ROAD, TALLASSEE, AL 36078. PHONE: (256)441-1081 [email protected]
MAY 29 – Andalusia – 2021-0239 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: MERI R MCKILLIPS-LEMAY
MAY 29 – Andalusia – 2021-0240 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: BENNIE T SARGENT
MAY 31 – Andalusia – 2021-0241 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: MICHAEL “MIKE” BEDNAREK
MAY 31 – Andalusia – 2021-0242 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: BRAD GIBBY
MAY 31 – Andalusia – 2021-0243 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: KATHRYN M “KATHY” BOGGETTA

FLORIDA
MAY 15 – Pensacola – 2021-0140 JUNE JUBILLE-AQHA/PHBA 8:00 AM JUDGE: PAMELA “PAM” A SCOTT CONTACT: DEBBIE J WALL 4519 CHANA CREEK ROAD, TALLASSEE, AL 36078. PHONE: (256)441-1081 [email protected]
MAY 15 – Pensacola – 2021-0141 JUNE JUBILEE-AQHA/PHBA 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
MAY 16 – Pensacola – 2021-0142 JUNE JUBILEE-AQHA/PHBA 8:00 AM JUDGE: BILLY STEELE
MAY 16 – Pensacola – 2021-0143 JUNE JUBILEE-AQHA/PHBA 8:00 AM JUDGE: DONALD A “DON” MCDUFFEE

GEORGIA
FEBRUARY 27 – Perry – 2021-0167 HAM PHILLIPS MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: TONY BURRIS
FEBRUARY 27 – Perry – 2021-0166 HAM PHILLIPS MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: JIM ISLEY CONTACT: DEBBIE J WALL 4519 CHANA CREEK ROAD, TALLASSEE, AL 36078. PHONE: (256)441-1081 [email protected]
FEBRUARY 27 – Perry – 2021-0164 HAM PHILLIPS MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: BRAD GIBBY

SEPTEMBER 09 – Perry – 2021-0274 HQHA FALL CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: BENNIE T SARGENT CONTACT: PATRICK R KAYSER 6642 HALL HILL PIKE, MURFREESBORO, TN 37130-7127. PHONE: (615)225-8719 [email protected]
SEPTEMBER 09 – Perry – 2021-0275 HQHA FALL CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: DONALD A “DON” MCDUFFEE

IOWA
JUNE 11 – Iowa Falls – 2021-0206 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICK 8:00 AM JUDGE: PAUL K ADIX CONTACT: AMANDA L HERSOM 1353 HIGHWAY Z, FREDERICKTOWN, MO 63645. PHONE: (605)359-1526 [email protected]
JUNE 11 – Iowa Falls – 2021-0207 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICK 8:00 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT
JUNE 11 – Iowa Falls – 2021-0208 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICK 8:00 AM JUDGE: DAN L GRUNEWALD
JUNE 12 – Iowa Falls – 2021-0165 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: BETTY M KOWALSKI CONTACT: JOLENE BATTEY 1371 TAYLOR AVE, WILTON, IA 52778-9327. PHONE: (563)299-6104 [email protected]
JUNE 12 – Iowa Falls – 2021-0192 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: KERRI L KYLE
JUNE 12 – Iowa Falls – 2021-0193 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
JUNE 13 – Iowa Falls – 2021-0194 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
JUNE 13 – Iowa Falls – 2021-0195 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: JEANNIE MARIE YOUNG
JUNE 13 – Iowa Falls – 2021-0196 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY

OCTOBER 08 – Cedar Rapids – 2021-0197 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: TINA M LANGNESS CONTACT: JOLENE BATTEY 1371 TAYLOR AVE, WILTON, IA 52778-9327. PHONE: (563)299-6104 [email protected]
OCTOBER 08 – Cedar Rapids – 2021-0198 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: MIKE ALEXANDER
OCTOBER 08 – Cedar Rapids – 2021-0199 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: RICKEY EVANS
OCTOBER 09 – Cedar Rapids – 2021-0200 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: SHERRIE A NICHOLS
OCTOBER 09 – Cedar Rapids – 2021-0201 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: DAVID L PARLIER
OCTOBER 09 – Cedar Rapids – 2021-0202 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: CHRISTINA “TINA” WHITE
OCTOBER 10 – Cedar Rapids – 2021-0203 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE
OCTOBER 10 – Cedar Rapids – 2021-0204 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: DEE DEE DOUGLAS
OCTOBER 10 – Cedar Rapids – 2021-0205 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL

ILLINOIS
JULY 08 – Springfield – 2021-0244 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT CONTACT: PHBA WORLD SHOW 15253 E SKELLY DRIVE, TULSA, OK 74116-2637. PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 08 – Springfield – 2021-0245 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: BRAD GIBBY
JULY 08 – Springfield – 2021-0246 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: VICKIE MCCABE OAKLEY
JULY 08 – Springfield – 2021-0247 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: GLENN WELLS
JULY 12 – Springfield – 2021-0248 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO
JULY 12 – Springfield – 2021-0249 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: STEPHEN G SHANK
JULY 12 – Springfield – 2021-0250 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: MARK F SHERIDAN
JULY 12 – Springfield – 2021-0251 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: JEANNIE MARIE YOUNG

AUGUST 06 – Gifford – 2021-0209 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: EMILY M SPRAY CONTACT: TERRY D COFFMAN 11901 S 100 W, COLUMBUS, IN 47201-4707. PHONE: (812)343-4354 [email protected]
AUGUST 06 – Gifford – 2021-0210 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: LARRY R CLINE
AUGUST 06 – Gifford – 2021-0266 HPA FALL SHOW 7:30AM JUDGE: CAROL JEANNE CRAIG
AUGUST 07 – Gifford – 2021-0114 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: NELL TEKAMPE CONTACT: TERRY D COFFMAN 11901 S 100 W, COLUMBUS, IN 47201-4707. PHONE: (812)343-4354 [email protected]
AUGUST 07 – Gifford – 2021-0115 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: VICKIE MCCABE OAKLEY
AUGUST 07 – Gifford – 2021-0116 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT
AUGUST 08 – Gifford – 2021-0117 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: ROBIN J GOLLEHON
AUGUST 08 – Gifford – 2021-0118 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: PAUL M ZINK
AUGUST 08 – Gifford – 2021-0119 HPA FALL SHOW 7:30 AM JUDGE: KATHIE CROWLEY

INDIANA
MAY 14 – New Castle – 2021-0180 MIDWEST BLAST 7:30 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS CONTACT: VICKI PARKER 6723 STATE ROUTE 67 N, UPPER SANDUSKY, OH 43351-9284. PHONE: (419)927-2386 [email protected]
MAY 14 – New Castle – 2021-0181 MIDWEST BLAST 7:30 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
MAY 14 – New Castle – 2021-0182 MIDWEST BLAST 7:30 AM JUDGE: BETTY M KOWALSKI
MAY 15 – New Castle – 2021-0106 HPA SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: JEFFERY W “JEFF” BUCK
MAY 15 – New Castle – 2021-0104 HPA SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: DAREN WRIGHT CONTACT: TERRY D COFFMAN 11901 S 100 W, COLUMBUS, IN 47201-4707. PHONE: (812)343-4354 [email protected]
MAY 15 – New Castle – 2021-0105 HPA SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: PETE L MCALISTER
MAY 16 – New Castle – 2021-0107 HPA SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
MAY 16 – New Castle – 2021-0108 HPA SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD
MAY 16 – New Castle – 2021-0109 HPA SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE

MAY 22 – New Castle – 2021-0110 PHEI SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD CONTACT: NANCY R MITCHEL KUEHNERT 10836 NORTH ROANOKE ROAD, ROANOKE, IN 46783-9435. PHONE: ( ) [email protected]
MAY 22 – New Castle – 2021-0111 PHEI SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: RONALD G STREFLING
MAY 23 – New Castle – 2021-0112 PHEI SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: LARRY R CLINE
MAY 23 – New Castle – 2021-0113 PHEI SPRING SHOW 7:30 AM JUDGE: KATHIE CROWLEY

KANSAS
JUNE 18 – Salina – 2021-0168 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES CONTACT: PEGGY A PICKFORD 6707 SW AYLESBURY ROAD, TOPEKA, KS 66610. PHONE: (785)478-9014 [email protected]
JUNE 18 – Salina – 2021-0169 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: JEANNIE MARIE YOUNG
JUNE 18 – Salina – 2021-0170 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: TONY BURRIS
JUNE 19 – Salina – 2021-0171 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: KAREN WATTERS
JUNE 19 – Salina – 2021-0172 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: CYNDI L ROBBINS
JUNE 19 – Salina – 2021-0173 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: PATRICK L “PAT” BURTON

SEPTEMBER 30 – Topeka – 2021-0254 HOPE IN THE HEARTLAND 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN CONTACT: PEGGY A PICKFORD 6707 SW AYLESBURY ROAD, TOPEKA, KS 66610. PHONE: (785)478-9014 [email protected]
SEPTEMBER 30 – Topeka – 2021-0255 HOPE IN THE HEARTLAND 8:00 AM JUDGE: JESS W HERD
OCTOBER 02 – Topeka – 2021-0256 HOPE IN THE HEARTLAND 8:00 AM JUDGE: MARGO LEA BALL
OCTOBER 02 – Topeka – 2021-0257 HOPE IN THE HEARTLAND 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL

KENTUCKY
JUNE 12 – Oak Grove – 2021-0263 SUMMER SPECTACULAR 8:00 AM JUDGE: CHARLENE L CARTER CONTACT: PATRICK R KAYSER 6642 HALL HILL PIKE, MURFREESBORO, TN 37130-7127. PHONE: (615)225-8719 [email protected]

MINNESOTA
MAY 28 – Windom – 2021-0120 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES CONTACT: WENDY REMUS 28340 280TH AVE, SLEEPY EYE, MN 56085. PHONE: (507)220-8987 [email protected]
MAY 28 – Windom – 2021-0121 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY
MAY 28 – Windom – 2021-0122 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY
MAY 29 – Windom – 2021-0123 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: GAY LYNN OWENS
MAY 29 – Windom – 2021-0124 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
MAY 29 – Windom – 2021-0125 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: KERRI L KYLE
MAY 30 – Windom – 2021-0126 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS
MAY 30 – Windom – 2021-0127 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: BETTY M KOWALSKI
MAY 30 – Windom – 2021-0128 MPHE SPRING SHOW 8:00 AM JUDGE: CHRISTINA “TINA” WHITE

AUGUST 27 – Windom – 2021-0129 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: ROGER D HOWE CONTACT: WENDY REMUS 28340 280TH AVE, SLEEPY EYE, MN 56085. PHONE: (507)220-8987 [email protected]
AUGUST 27 – Windom – 2021-0130 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: BURTON R BUTLER
AUGUST 27 – Windom – 2021-0131 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: JOSH D TJOSAAS
AUGUST 28 – Windom – 2021-0132 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: LARRY R CLINE
AUGUST 28 – Windom – 2021-0133 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: EMILY M SPRAY
AUGUST 28 – Windom – 2021-0134 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: SHERRIE A NICHOLS
AUGUST 29 – Windom – 2021-0135 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: CYNDI L ROBBINS
AUGUST 29 – Windom – 2021-0136 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: JANETTE M “JAN” DUBLIN
AUGUST 29 – Windom – 2021-0137 MPHE FALL SHOW 8:00 AM JUDGE: KATHRYN M “KATHY” BOGGETTA

MISSISSIPPI
JANUARY 22 – Jackson – 2021-0100 DIXIE NATIONALS/HOPE 8:00 AM JUDGE: MICHAEL E POWELL CONTACT: HELEN P FLEMING 804 OAK GROVE ROAD, TUPELO, MS 38804. PHONE: (662)871-1976 [email protected]
JANUARY 22 – Jackson – 2021-0101 DIXIE NATIONALS/HOPE 8:00 AM JUDGE: DAN L GRUNEWALD
JANUARY 22 – Jackson – 2021-0102 DIXIE NATIONALS/HOPE 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON
JANUARY 22 – Jackson – 2021-0103 DIXIE NATIONALS/HOPE 8:00 AM JUDGE: GENE RAY STEWART

FEBRUARY 09 – JACKSON – 2021-0138 MARY HOPKINS EWD/CHP SHOW 9:00 AM JUDGE: CLAY CAVINDER CONTACT: DEBBIE J WALL 4519 CHANA CREEK ROAD, TALLASSEE, AL 36078. PHONE: (256)441-1081 [email protected]
FEBRUARY 09 – JACKSON – 2021-0139 MARY HOPKINS EWD/CHP SHOW 9:00 AM JUDGE: SHAWN HAYS
FEBRUARY 09 – JACKSON – 2021-0163 MARY HOPKINS EWD/CHP SHOW 9:00AM JUDGE: TOM MCBEATH
FEBRUARY 09 – JACKSON – 2021-0162 MARY HOPKINS EWD/CHP SHOW 9:00 AM JUDGE: CHELE MCGAULY

APRIL 24 – Pontotoc – 2021-0183 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: R DAVID TERRELL CONTACT: HELEN P FLEMING 804 OAK GROVE ROAD, TUPELO, MS 38804. PHONE: (662)871-1976 [email protected]
APRIL 24 – Pontotoc – 2021-0184 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: SHAWN KRISTIN BUDKE
APRIL 24 – Pontotoc – 2021-0185 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MICHAEL E POWELL

JUNE 12 – Pontotoc – 2021-0231 SUMMER OF GOLD 8:00 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER CONTACT: HELEN P FLEMING 804 OAK GROVE ROAD, TUPELO, MS 38804. PHONE: (662)871-1976 [email protected]
JUNE 12 – Pontotoc – 2021-0232 SUMMER OF GOLD 8:00 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR
JUNE 12 – Pontotoc – 2021-0233 SUMMER OF GOLD 8:00 AM JUDGE: DENNIS J MASON

OCTOBER 22 – Meridian – 2021-0267 HALLOWEEN SHOW 8:00 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER CONTACT: HELEN P FLEMING 804 OAK GROVE ROAD, TUPELO, MS 38804. PHONE: (662)871-1976 [email protected]
OCTOBER 22 – Meridian – 2021-0268 HALLOWEEN SHOW 8:00 AM JUDGE: SHAWN KRISTIN BUDKE
OCTOBER 22 – Meridian – 2021-0269 HALLOWEEN SHOW 8:00 AM JUDGE: DENNIS J MASON
OCTOBER 23 – Meridian – 2021-0282 HALLOWEEN SHOW S/C 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
OCTOBER 23 – Meridian – 2021-0283 HALLOWEEN SHOW S/C 8:00 AM JUDGE: CINDY L BUTLER
OCTOBER 24 – Meridian – 2021-0284 HALLOWEEN SHOW S/C 8:00 AM JUDGE: SCOTT M TYRRELL
OCTOBER 24 – Meridian – 2021-0285 HALLOWEEN SHOW S/C 8:00 AM JUDGE: STEVEN R GORETSKA

NORTH CAROLINA
JUNE 05 – Lake Waccamaw – 2021-0234 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: DAVID L JOHNSON CONTACT: JOY F ISLEY 7104 HOWERTOWN RD, GIBSONVILLE, NC 27249-9720. PHONE: (336)601-3906 [email protected]
JUNE 05 – Lake Waccamaw – 2021-0235 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: ANN JONES
JUNE 06 – Lake Waccamaw – 2021-0236 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: STEVE LACKEY
JUNE 06 – Lake Waccamaw – 2021-0237 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: VICKIE MCCABE OAKLEY

NEBRASKA
AUGUST 13 – Fremont – 2021-0174 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: STEVEN R GORETSKA CONTACT: TOM H CRAUN 15119 LEAVENWORTH RD, BASEHOR, KS 66007-5245. PHONE: (913)724-2418 [email protected]
AUGUST 13 – Fremont – 2021-0175 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY
AUGUST 14 – Fremont – 2021-0176 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: DEE DEE DOUGLAS
AUGUST 14 – Fremont – 2021-0177 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN
AUGUST 15 – Fremont – 2021-0178 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: RONALD G STREFLING
AUGUST 15 – Fremont – 2021-0179 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: JAN LARSEN

NEW MEXICO
JULY 18 – Stanley – 2021-0258 GREEN CHILE CLASSIC – SPE 8:00 AM JUDGE: SANDRA CURL CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PO BOX 908, BELEN, NM 87002-0908. PHONE: (505)417-6167 [email protected]

AUGUST 21 – Stanley – 2021-0229 RED CHILE FIESTA 8:00 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
AUGUST 21 – Stanley – 2021-0228 RED CHILE FIESTA 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PO BOX 908, BELEN, NM 87002-0908. PHONE: (505)417-6167 [email protected]
AUGUST 21 – Stanley – 2021-0230 RED CHILE FIESTA 8:00 AM JUDGE: TRISHA SHORTEN ARMSTRONG

OCTOBER 23 – Stanley – 2021-0226 FALL COLOR ROUND UP 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PO BOX 908, BELEN, NM 87002-0908. PHONE: (505)417-6167 [email protected]
OCTOBER 23 – Stanley – 2021-0227 FALL COLOR ROUND UP 8:00 AM JUDGE: MARY INGWERSON

NEW YORK
AUGUST 08 – Cazenovia – 2021-0252 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 9:00 AM JUDGE: DAVID H “DAVE” PHILLIPS CONTACT: GARY A ANDREWS 725 EAST HILL RD, BINGHAMTON, NY 13901-5213. PHONE: (607)648-7333 [email protected]
AUGUST 08 – Cazenovia – 2021-0253 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 9:00 AM JUDGE: DENNIS J SIENICKI SEE AUGUST 08
AUGUST 28 – Syracuse – 2021-0272 NY STATE FAIR PALOMINO 7:30 AM JUDGE: C A N C E L L E D CONTACT: CONSTANCE DRAKE 7221 FARNHAM RD, MEMPHIS, NY 13112. PHONE: ( ) [email protected]
AUGUST 28 – Syracuse – 2021-0273 NY STATE FAIR 7:30 AM JUDGE: C A N C E L L E D

OHIO
MAY 29 – Springfield – 2021-0264 CHAMPION CENTER 8:00 AM JUDGE: RICK WARNE CONTACT: JUDY PETERS 225 TOWNSHIP RD 158, ASHLEY, OH 43003. PHONE: (614)402-1260 [email protected]
MAY 30 – Springfield – 2021-0265 CHAMPION CENTER 8:00 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD

OKLAHOMA
JULY 05 – Tulsa – 2021-0276 PHBA WORLD CATTLE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MICHAEL “MIKE” BEDNAREK CONTACT: PHBA WORLD SHOW 15253 E SKELLY DRIVE, TULSA, OK 74116-2637. PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 05 – Tulsa – 2021-0277 PHBA WORLD CATTLE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: RICHARD G SPINKS

SEPTEMBER 04 – Claremore – 2021-0222 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO CONTACT: LIBBY CRANDELL 445020 E 990 ROAD, GORE, OK 74435. PHONE: (918)489-5484 [email protected]
SEPTEMBER 04 – Claremore – 2021-0223 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: RICK BAILEY
SEPTEMBER 05 – Claremore – 2021-0224 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: JANETTE M “JAN” DUBLIN
SEPTEMBER 05 – Claremore – 2021-0225 OPEA GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: ROBIN CLARK

NOVEMBER 07 – Tulsa – 2021-0278 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: SHERRY HAYNES CONTACT: KIM HALL 7330 NW 23RD STREET, BETHANY, OK 73008. PHONE: (405)491-0111 [email protected]
NOVEMBER 07 – Tulsa – 2021-0279 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: JOHN EDWARD TABB
NOVEMBER 07 – Tulsa – 2021-0280 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: R DAVID TERRELL
NOVEMBER 07 – Tulsa – 2021-0281 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL

SOUTH CAROLINA
SEPTEMBER 25 – Camden – 2021-0259 SCPEA/NCPEA MEMORIAL SHOW 9:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D CONTACT: KAITLYN P CORLEY 117 RIDGEWOOD FARM ROAD, RIDGE SPRING, SC 29129. PHONE: ( ) [email protected]
SEPTEMBER 25 – Camden – 2021-0260 SCPEA/NCPEA MEMORIAL SHOW 9:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
SEPTEMBER 26 – Camden – 2021-0261 SCPEA/NCPEA MEMORIAL SHOW 9:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
SEPTEMBER 26 – Camden – 2021-0262 SCPEA/NCPEA MEMORIAL SHOW 9:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D

OCTOBER 23 – CAMDEN – 2021-0270 SCQHA SPOOKTACULAR 8:00 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY CONTACT: KAITLYN P CORLEY 117 RIDGEWOOD FARM ROAD, RIDGE SPRING, SC 29129. PHONE: ( ) [email protected]
OCTOBER 23 – CAMDEN – 2021-0271 SCQHA SPOOKTACULAR 8:00 AM JUDGE: LORI LYNN GORDON

TEXAS
MAY 29 – Athens – 2021-0186 YELLOW ROSE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: BILLY STEELE CONTACT: P DAWN FRYE 12920 COUNTY LINE RD, PONDER, TX 76259. PHONE: (817)239-5132 [email protected]
MAY 29 – Athens – 2021-0187 YELLOW ROSE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: JANETTE M “JAN” DUBLIN
MAY 30 – Athens – 2021-0188 YELLOW ROSE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
MAY 30 – Athens – 2021-0189 YELLOW ROSE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: TRISHA SHORTEN ARMSTRONG
MAY 31 – Athens – 2021-0190 YELLOW ROSE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: DARRELL L BILKE
MAY 31 – Athens – 2021-0191 YELLOW ROSE CLASSIC 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON

SEPTEMBER 11 – Athens – 2021-0214 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MERI R MCKILLIPS-LEMAY CONTACT: P DAWN FRYE 12920 COUNTY LINE RD, PONDER, TX 76259. PHONE: (817)239-5132 [email protected]
SEPTEMBER 11 – Athens – 2021-0215 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: JODI FINKENBINDER
SEPTEMBER 12 – Athens – 2021-0216 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: DAVID L PARLIER
SEPTEMBER 12 – Athens – 2021-0217 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE

OCTOBER 16 – Athens – 2021-0218 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:00 AM JUDGE: KAREN BRADSHAW CONTACT: P DAWN FRYE 12920 COUNTY LINE RD, PONDER, TX 76259. PHONE: (817)239-5132 [email protected]
OCTOBER 16 – Athens – 2021-0219 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:00 AM JUDGE: PATRICK L “PAT” BURTON
OCTOBER 17 – Athens – 2021-0220 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
OCTOBER 17 – Athens – 2021-0221 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE

VIRGINIA
MAY 20 – Doswell – 2021-0211 VA NATIONAL STOCK HORSE 8:00 AM JUDGE: BENNIE T SARGENT CONTACT: RITA J ASHLEY 5982 KELLYS LANDING ROAD, FAYETTEVILLE, NC 38306. PHONE: ( ) [email protected]
MAY 20 – Doswell – 2021-0212 VA NATIONAL STOCK HORSE 8:00 AM JUDGE: DAVID L JOHNSON
MAY 20 – Doswell – 2021-0213 VA NATIONAL STOCK HORSE 8:00 AM JUDGE: CHARLENE L CARTER

WISCONSIN
JUNE 04 – CEDARBURG – 2021-0144 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: BETTY M KOWALSKI CONTACT: SHERRI A LAMARCHE N 6535 COUNTY ROAD PP, BLACK CREEK, WI 54106. PHONE: ( ) [email protected]
JUNE 04 – CEDARBURG – 2021-0145 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: CINDY L BUTLER
JUNE 04 – CEDARBURG – 2021-0146 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: LITA HOTTEL (PERRIN)
JUNE 05 – CEDARBURG – 2021-0147 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
JUNE 05 – CEDARBURG – 2021-0148 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: KERRI L KYLE
JUNE 05 – CEDARBURG – 2021-0149 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
JUNE 06 – CEDARBURG – 2021-0150 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS
JUNE 06 – CEDARBURG – 2021-0151 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: LARRY R CLINE
JUNE 06 – CEDARBURG – 2021-0152 PEAW JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: CAROL JEANNE CRAIG

AUGUST 13 – JEFFERSON – 2021-0153 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: NELL TEKAMPE CONTACT: SHERRI A LAMARCHE N 6535 COUNTY ROAD PP, BLACK CREEK, WI 54106. PHONE: ( ) [email protected]
AUGUST 13 – JEFFERSON – 2021-0154 PEAW SUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: GENE RAY STEWART
AUGUST 13 – JEFFERSON – 2021-0155 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR
AUGUST 14 – JEFFERSON – 2021-0157 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: BURTON R BUTLER
AUGUST 14 – JEFFERSON – 2021-0158 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD
AUGUST 14 – JEFFERSON – 2021-0156 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: ROGER D HOWE
AUGUST 15 – JEFFERSON – 2021-0159 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: TINA M LANGNESS
AUGUST 15 – JEFFERSON – 2021-0160 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: SHERRIE A NICHOLS
AUGUST 15 – JEFFERSON – 2021-0161 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: SHAWN KRISTIN BUDKE