2019 Calendar of Events

ALABAMA
MAY 25-26 – Montgomery – 2019-0227 AQHA/PHBA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: GARY J HERSOM
CONTACT: DEBBIE J WALL PHONE: (256)441-1081 [email protected]
MAY 25-26 – Montgomery – 2019-0228 AQHA/PHBA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: MERLE J ARBO
MAY 25-26 – Montgomery – 2019-0229 AQHA/PHBA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
MAY 26-27 – Montgomery – 2019-0230 AQHA/PHBA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: PAMELA “PAM” A SCOTT
MAY 26-27 – Montgomery – 2019-0231 AQHA/PHBA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: R DAVID TERRELL
MAY 26-27 – Montgomery – 2019-0232 AQHA/PHBA SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: DONALD A “DON” MCDUFFEE

FLORIDA
MARCH 09 – Bushnell – 2019-0157 FUTURE CHAMPIONS 8:30 AM JUDGE: BONNIE MILLER
CONTACT: ANA BARBARA LAMPHERE PHONE: (813)971-7143 [email protected]

MAY 04 – Bushnell – 2019-0176 FUTURE CHAMPIONS 8:30 AM JUDGE: GARY J HERSOM
CONTACT: ANA BARBARA LAMPHERE PHONE: (813)971-7143 [email protected]

JUNE 08 – Marianna – 2019-0154 SPRING CELEBRATION 9:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
CONTACT: BUFFY L JERNIGAN PHONE: (334)726-1001 [email protected]
JUNE 08 – Marianna – 2019-0155 SPRING CELEBRATION 9:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
JUNE 08 – Marianna – 2019-0156 SPRING CELEBRATION 9:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D

JUNE 22-23 – Pensacola – 2019-0204 NWFQHA JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE
CONTACT: DEBBIE J WALL PHONE: (256)441-1081 [email protected]
JUNE 22-23 – Pensacola – 2019-0205 NWFQHA JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: GARY M WERNER
JUNE 22-23 – Pensacola – 2019-0206 NWFQHA JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: CLINT FULLERTON
JUNE 22-23 – Pensacola – 2019-0207 NWFQHA JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: DONALD A “DON” MCDUFFEE

OCTOBER 12 – Bushnell – 2019-0258 SHOWSTOPPERZ 8:30 AM JUDGE: GARY J HERSOM
CONTACT: ANA BARBARA LAMPHERE PHONE: (813)971-7143 [email protected]
OCTOBER 12 – Bushnell – 2019-0259 SHOWSTOPPERZ 8:30 AM JUDGE: SANDRA CURL

NOVEMBER 09 – Bushnell – 2019-0260 SHOWSTOPPERZ 8:30 AM JUDGE: PAMELA “PAM” A SCOTT
CONTACT: ANA BARBARA LAMPHERE PHONE: (813)971-7143 [email protected]
NOVEMBER 09 – Bushnell – 2019-0261 SHOWSTOPPERZ 8:30 AM JUDGE: GLENN WELLS

INDIANA
MAY 04 – New Castle – 2019-0223 PHEI MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE
CONTACT: NANCY R MITCHEL KUEHNERT [email protected]
MAY 04 – New Castle – 2019-0224 PHEI MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
MAY 05 – New Castle – 2019-0225 PHEI MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: HOWARD REA
MAY 05 – New Castle – 2019-0226 PHEI MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: LARRY R CLINE

MAY 18 – New Castle – 2019-0102 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: JOHN EDWARD TABB
CONTACT: TERRY D COFFMAN PHONE: (812)342-9284 [email protected]
MAY 18 – New Castle – 2019-0103 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: EMILY M SPRAY
MAY 18 – New Castle – 2019-0104 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: LARRY R CLINE
MAY 19 – New Castle – 2019-0105 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: PAUL M ZINK
MAY 19 – New Castle – 2019-0106 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD
MAY 19 – New Castle – 2019-0107 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: ROBIN J GOLLEHON

AUGUST 17 – New Castle – 2019-0108 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: HOWARD REA
CONTACT: TERRY D COFFMAN PHONE: (812)342-9284 [email protected]
AUGUST 17 – New Castle – 2019-0109 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: JEFF L LECHNER
AUGUST 17 – New Castle – 2019-0110 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: BENNIE T SARGENT
AUGUST 18 – New Castle – 2019-0111 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: CINDY L BUTLER
AUGUST 18 – New Castle – 2019-0112 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE
AUGUST 18 – New Castle – 2019-0113 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL

IOWA
JUNE 07 – Iowa Falls – 2019-0201 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: MIKE ALEXANDER
CONTACT: AMANDA L HERSOM PHONE: (605)359-1526 [email protected]
JUNE 07 – Iowa Falls – 2019-0202 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: BURTON R BUTLER
JUNE 07 – Iowa Falls – 2019-0203 SDPEA MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: MARY INGWERSON

JUNE 08 – Iowa Falls – 2019-0208 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY
CONTACT: GARY J HERSOM PHONE: (563)920-0472 [email protected]
JUNE 08 – Iowa Falls – 2019-0209 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: DEE DEE DOUGLAS
JUNE 08 – Iowa Falls – 2019-0210 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: GAY LYNN OWENS
JUNE 09 – Iowa Falls – 2019-0211 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: LITA HOTTEL (PERRIN)
JUNE 09 – Iowa Falls – 2019-0212 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: PATRICK L “PAT” BURTON
JUNE 09 – Iowa Falls – 2019-0213 MIDWEST GOLDEN TICKET 8:00 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY

OCTOBER 04 – Iowa Falls – 2019-0214 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN
CONTACT: GARY J HERSOM PHONE: (563)920-0472 [email protected]
OCTOBER 04 – Iowa Falls – 2019-0215 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: GARY M WERNER
OCTOBER 04 – Iowa Falls – 2019-0216 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT
OCTOBER 05 – Iowa Falls – 2019-0217 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: HOWARD REA
OCTOBER 05 – Iowa Falls – 2019-0218 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: GENE RAY STEWART
OCTOBER 05 – Iowa Falls – 2019-0219 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: ASHLEY S GRIFFIN
OCTOBER 06 – Iowa Falls – 2019-0220 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT
OCTOBER 06 – Iowa Falls – 2019-0221 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: VICKI K RADTKE
OCTOBER 06 – Iowa Falls – 2019-0222 GOLDEN HARVEST CLASSIC 8:00 AM JUDGE: ROGER D HOWE

KANSAS
JUNE 21 – Salina – 2019-0181 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: JAN LARSEN
CONTACT: TOM H CRAUN PHONE: (913)724-2418 [email protected]
JUNE 21 – Salina – 2019-0182 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: JOHN C LETHAM
JUNE 22 – Salina – 2019-0183 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: MARGO LEA BALL
JUNE 22 – Salina – 2019-0184 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON
JUNE 23 – Salina – 2019-0185 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
JUNE 23 – Salina – 2019-0186 STRAWBERRIES & ICE CREAM 8:00 AM JUDGE: JANELL R HAMILTON-PLEDGER

KENTUCKY
JUNE 07 – Liberty – 2019-0244 SUMMER SPECTACULAR 8:00 AM JUDGE: GLENN WELLS
CONTACT: PATRICK R KAYSER PHONE: (615)225-8719 [email protected]

AUGUST 31 – Liberty – 2019-0255 FALL CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN SEE AUGUST 31
CONTACT: PATRICK R KAYSER PHONE: (615)225-8719 [email protected]

MINNESOTA
MAY 25 – Windom – 2019-0135 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY
CONTACT: WENDY REMUS PHONE: (507)220-8987 [email protected]
MAY 25 – Windom – 2019-0136 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: MARY INGWERSON
MAY 25 – Windom – 2019-0137 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY
MAY 26 – Windom – 2019-0138 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: VICKI K RADTKE
MAY 26 – Windom – 2019-0139 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: BURTON R BUTLER
MAY 26 – Windom – 2019-0140 MPHE SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: EMILY M SPRAY

AUGUST 23 – Windom – 2019-0141 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: CINDY L BUTLER
CONTACT: WENDY REMUS PHONE: (507)220-8987 [email protected]
AUGUST 23 – Windom – 2019-0142 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: GAY LYNN OWENS
AUGUST 23 – Windom – 2019-0143 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: TINA M LANGNESS
AUGUST 24 – Windom – 2019-0144 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY
AUGUST 24 – Windom – 2019-0145 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: GARY M WERNER
AUGUST 24 – Windom – 2019-0146 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN
AUGUST 25 – Windom – 2019-0147 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: PAUL M ZINK
AUGUST 25 – Windom – 2019-0148 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: ROBIN J GOLLEHON
AUGUST 25 – Windom – 2019-0149 MPHE FALL SHOW 8:30 AM JUDGE: MIKE ALEXANDER

MISSISSIPPI
MARCH 30 – Meridian – 2019-0150 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: RICKEY EVANS
CONTACT: HELEN P FLEMING PHONE: (662)871-1976 [email protected]
MARCH 30 – Meridian – 2019-0151 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: JAMES “JIM” F RHOADES
MARCH 31 – Meridian – 2019-0152 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MICHAEL E POWELL
MARCH 31 – Meridian – 2019-0153 AZALEA CLASSIC 8:00 AM JUDGE: R DAVID TERRELL

JUNE 15 – Pontontoc – 2019-0241 HOPE SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: CASEY L ORR
CONTACT: HELEN P FLEMING PHONE: (662)871-1976 [email protected]
JUNE 15 – Pontotoc – 2019-0242 HOPE SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON
JUNE 15 – Pontotoc – 2019-0243 HOPE SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ

JULY 11 – Tunica – 2019-0245 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: KATHRYN M “KATHY” BOGGETTA
CONTACT: PHBA WORLD SHOW PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 11 – Tunica – 2019-0246 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: TONY BURRIS
JULY 11 – Tunica – 2019-0247 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: CHARLENE L CARTER
JULY 11 – Tunica – 2019-0248 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: TERRY R THOMPSON
JULY 11 – Tunica – 2019-0249 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: DARREL HERSOM
JULY 11 – Tunica – 2019-0250 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: GARY M WERNER
JULY 11 – Tunica – 2019-0251 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: LORI LYNN GORDON
JULY 11 – Tunica – 2019-0252 PHBA WORLD SHOW 7:30 AM JUDGE: TRISHA SHORTEN ARMSTRONG

NEBRASKA
AUGUST 17 – Fremont – 2019-0187 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY
CONTACT: TOM H CRAUN PHONE: (913)724-2418 [email protected]
AUGUST 17 – Fremont – 2019-0188 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: PAUL K ADIX
AUGUST 17 – Fremont – 2019-0189 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: BURTON R BUTLER
AUGUST 18 – Fremont – 2019-0190 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT
AUGUST 18 – Fremont – 2019-0191 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: JOSEPH HUMPHREY
AUGUST 18 – Fremont – 2019-0192 SUMMER FUN RUN 8:00 AM JUDGE: ROGER D HOWE

NEW MEXICO
AUGUST 17-18 – Stanley – 2019-0265 RED CHILE FIESTA 8:00 AM JUDGE: CHRISTINA “TINA” WHITE
CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PHONE: (505)417-6167 [email protected]
AUGUST 17-18 – Stanley – 2019-0266 RED CHILE FIESTA 8:00 AM JUDGE: JAN LARSEN
AUGUST 17-18 – Stanley – 2019-0267 RED CHILE FIESTA 8:00 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO

OCTOBER 26 – Albuquerque – 2019-0287 FALL COLOR ROUNDUP 8:00 AM JUDGE: ANN JONES
CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PHONE: (505)417-6167 [email protected]
OCTOBER 26 – Albuquerque – 2019-0288 FALL COLOR ROUNDUP 8:00 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY

NEW YORK
MAY 18-19 – Cobleskill – 2019-0114 MAY COLOR EXPLOSION 7:30 AM JUDGE: LITA HOTTEL (PERRIN)
CONTACT: KIM L EMANUEL PHONE: (585)298-8472 [email protected]
MAY 18-19 – Cobleskill – 2019-0115 MAY COLOR EXPLOSION 7:30 AM JUDGE: JAN LARSEN
MAY 18-19 – Cobleskill – 2019-0116 MAY COLOR EXPLOSION 7:30 AM JUDGE: BRAD GIBBY

MAY 24 – Syracuse – 2019-0237 NYS HORSE BREEDERS 7:00 AM JUDGE: JOE A CARTER
CONTACT: NAOMI BLUMENTHAL [email protected]
MAY 24 – Syracuse – 2019-0238 NYS HORSE BREEDERS 7:00 AM JUDGE: MICHELLE A NYBERG
MAY 24 – Syracuse – 2019-0239 NYS HORSE BREEDERS 7:00 AM JUDGE: RICK WARNE
MAY 25-26 – Syracuse – 2019-0240 NYS HORSE BREEDERS 7:00 AM JUDGE: GARY M WERNER

SEPTEMBER 13-15 – Cobleskill – 2019-0117 NYSQHA COMBINE BREED SHOW 4:00 PM JUDGE: LORI LYNN GORDON
CONTACT: KIM L EMANUEL PHONE: (585)298-8472 [email protected]
SEPTEMBER 13-15 – Cobleskill – 2019-0118 NYSQHA COMBINE BREED SHOW 4:00 PM JUDGE: ANDREA SIMONS

NORTH CAROLINA
JUNE 01 – Lake Waccamaw – 2019-0233 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: ANN JONES
CONTACT: PATTI B BOST [email protected]
JUNE 01 – Lake Waccamaw – 2019-0234 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: WILLIAM A “BILLY” PRATHER
JUNE 02 – Lake Waccamaw – 2019-0235 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: RICKEY EVANS
JUNE 02 – Lake Waccamaw – 2019-0236 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: JAMES “JIM” F RHOADES

OHIO
JUNE 15 – London – 2019-0193 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:00 AM JUDGE: CINDY L BUTLER
CONTACT: VICKI PARKER PHONE: (419)927-2386 [email protected]
JUNE 15 – London – 2019-0194 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:00 AM JUDGE: EMILY M SPRAY
JUNE 15 – London – 2019-0195 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:00 AM JUDGE: BETTY M KOWALSKI
JUNE 16 – London – 2019-0196 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:00 AM JUDGE: PAULA J GATEWOOD
JUNE 16 – London – 2019-0197 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:00 AM JUDGE: VICKIE MCCABE OAKLEY
JUNE 16 – London – 2019-0198 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:00 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER

OKLAHOMA
APRIL 18 – Guthrie – 2019-0257 OCC/PHBA SPECIAL EVENT 8:00 AM JUDGE: TONY BURRIS
APRIL 19 – Guthrie – 2019-0253 PHBA WORLD CATTLE SHOW 8:00 AM JUDGE: LEONARD L BERRYHILL
CONTACT: PHBA WORLD SHOW PHONE: (918)438-1234 [email protected]
APRIL 19 – Guthrie – 2019-0254 PHBA WORLD CATTLE SHOW 8:00 AM JUDGE: CLARK PARKER
APRIL 19 – Guthrie – 2019-0256 OCC/PHBA SPECIAL EVENT 8:00 AM JUDGE: LEONARD L BERRYHILL

AUGUST 31-SEPTEMBER 01 – Claremore – 2019-0177 GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
CONTACT: LIBBY CRANDELL PHONE: (918)489-5484 [email protected]
AUGUST 31-SEPTEMBER 01 – Claremore – 2019-0178 GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: NANCY ANN WILDE
SEPTEMBER 01-02 – Claremore – 2019-0179 GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: KAREN BRADSHAW
SEPTEMBER 01-02 – Claremore – 2019-0180 GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY

NOVEMBER 01 – Tulsa – 2019-0289 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: RICK BAILEY
CONTACT: KIM HALL PHONE:: (405) 491-0111 [email protected]
NOVEMBER 01 – Tulsa – 2019-0290 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: CLINT FULLERTON
NOVEMBER 01 – Tulsa – 2019-0291 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
NOVEMBER 01 – Tulsa – 2019-0292 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: ANN JONES

TEXAS
FEBRUARY 07 – Fort Worth – 2019-0100 FORT WORTH STOCK SHOW 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE
CONTACT: HORSE SHOW DEPARTMENT PHONE: (817)877-2400
FEBRUARY 07 – Fort Worth – 2019-0101 FORT WORTH STOCK SHOW 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES

MARCH 22-24 – Fort Worth – 2019-0199 SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 WWW.TPEA.NET
MARCH 22-24 – Fort Worth – 2019-0200 SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: KAREN E SARTAIN

MAY 25-26 – Athens – 2019-0123 YELLOW ROSE CIRCUIT 8:30 AM JUDGE: NANCY ANN WILDE
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 WWW.TPEA.NET
MAY 25-26 – Athens – 2019-0124 YELLOW ROSE CIRCUIT 8:30 AM JUDGE: DAVID L PARLIER
MAY 26-27 – Athens – 2019-0125 YELLOW ROSE CIRCUIT 8:30 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
MAY 26-27 – Athens – 2019-0126 YELLOW ROSE CIRCUIT 8:30 AM JUDGE: RICHARD G SPINKS

SEPTEMBER 14 – Athens – 2019-0127 FALL FIESTA 8:30 AM JUDGE: CHRISTINA “TINA” WHITE
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 WWW.TPEA.NET
SEPTEMBER 14 – Athens – 2019-0128 FALL FIESTA 8:30 AM JUDGE: LINDA N PIGG
SEPTEMBER 15 – Athens – 2019-0129 FALL FIESTA 8:30 AM JUDGE: DAVID L PARLIER
SEPTEMBER 15 – Athens – 2019-0130 FALL FIESTA 8:30 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE

OCTOBER 19 – Athens – 2019-0131 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 WWW.TPEA.NET
OCTOBER 19 – Athens – 2019-0132 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: TRISHA SHORTEN ARMSTRONG
OCTOBER 20 – Athens – 2019-0133 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO
OCTOBER 20 – Athens – 2019-0134 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: BETTY O WILSON

WISCONSIN
MAY 31 – Cedarburg – 2019-0158 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: KERRI L KYLE
CONTACT: SHERRI A LAMARCHE [email protected]
MAY 31 – Cedarburg – 2019-0159 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
MAY 31 – Cedarburg – 2019-0160 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: EMILY M SPRAY
JUNE 01 – Cedarburg – 2019-0161 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: HOWARD REA
JUNE 01 – Cedarburg – 2019-0162 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: PAUL K ADIX
JUNE 01 – Cedarburg – 2019-0163 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: GAY LYNN OWENS
JUNE 02 – Cedarburg – 2019-0164 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: HAROLD “BUTCH” WATSON
JUNE 02 – Cedarburg – 2019-0165 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT
JUNE 02 – Cedarburg – 2019-0166 PEAW MAY/JUNE SHOW 8:00 AM JUDGE: CAROLE E DUNBAR

AUGUST 09 – Jefferson – 2019-0167 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR
CONTACT: SHERRI A LAMARCHE [email protected]
AUGUST 09 – Jefferson – 2019-0168 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: DOUGLAS J “DOUG” CLINE
AUGUST 09 – Jefferson – 2019-0169 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: MEGAN M HUMPHREY
AUGUST 10 – Jefferson – 2019-0171 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: ROBIN J GOLLEHON
AUGUST 10 – Jefferson – 2019-0172 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: PAUL M ZINK
AUGUST 10 – Jefferson – 2019-0170 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: BETTY M KOWALSKI
AUGUST 11 – Jefferson – 2019-0173 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: CAROL JEANNE CRAIG
AUGUST 11 – Jefferson – 2019-0174 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: LARRY R CLINE
AUGUST 11 – Jefferson – 2019-0175 PEAW AUGUST SHOW 8:00 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS

PENDING

ALABAMA
NOVEMBER 23-24 – Priceville – 2019-0293 APEA TEX JOHNSON MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
CONTACT: DEBBIE J WALL PHONE: (256)441-1081 [email protected]
NOVEMBER 23-24 – Priceville – 2019-0294 APEA TEX JOHNSON MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE

LOUISIANA
OCTOBER 26 – Gonzales – 2019-0272 SPOOKTACULAR CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
CONTACT: CHENOA HOYT PHONE: (225)445-4288 [email protected]
OCTOBER 26 – Gonzales – 2019-0273 SPOOKTACULAR CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
OCTOBER 26 – Gonzales – 2019-0286 SPOOKTACULAR CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE

MISSISSIPPI
FEBRUARY 05-06 – Jackson – 2019-0119 DIXIE NATIONAL EWD/CHP *SPECIAL EVENT* 9:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
CONTACT: DEBBIE J WALL PHONE: (256)441-1081 [email protected]
FEBRUARY 05-06 – Jackson – 2019-0120 DIXIE NATIONAL EWD/CHP *SPECIA; EVEMT* 9:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
FEBRUARY 05-06 – Jackson – 2019-0121 DIXIE NATIONAL EWD/CHP *SPECIAL EVENT* 9:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
FEBRUARY 05-06 – Jackson – 2019-0122 DIXIE NATIONAL EWD/CHP *SPECIAL EVENT * 9:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE

OCTOBER 26 – Meridian – 2019-0276 HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
CONTACT: HELEN P FLEMING PHONE: (662)871-1976 [email protected]
OCTOBER 26 – Meridian – 2019-0277 HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
OCTOBER 26 – Meridian – 2019-0284 HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
OCTOBER 27 – Meridian – 2019-0278 HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
OCTOBER 27 – Meridian – 2019-0279 HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
OCTOBER 27 – Meridian – 2019-0285 HALLOWEEN CLASSIC 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE

DECEMBER 07 – Meridian – 2019-0280 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
CONTACT: HELEN P FLEMING PHONE: (662)871-1976 [email protected]
DECEMBER 07 – Meridian – 2019-0281 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AN JUDGE: PENDING JUDGE
DECEMBER 08 – Meridian – 2019-0282 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
DECEMBER 08 – Meridian – 2019-0283 CHRISTMAS IN DIXIE 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE

NEW MEXICO
SEPTEMBER 10-14 – Albuquerque – 2019-0268 NEW MEXICO STATE FAIR 9:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE
CONTACT: CAROLYN DOBBINS PHONE: (480) 695-623 [email protected]

NEW YORK
AUGUST 10 – Cazenovia – 2019-0262 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: RONALD G BARTHOLOMEW
CONTACT: GARY A ANDREWS PHONE: (607)648-7333 [email protected]
AUGUST 10 – Cazenovia – 2019-0263 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: RICK WARNE
AUGUST 10 – Cazenovia – 2019-0264 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: PENDING JUDGE

AUGUST 21 – Syracuse – 2019-0269 NEW YORK STATE FAIR 8:00 AM JUDGE: PAMELA “PAM” A SCOTT
CONTACT: NAOMI BLUMENTHAL PHONE: (315) 682-9416 [email protected]
AUGUST 21 – Syracuse – 2019-0270 NEW YORK STATE FAIR 8:00 AM JUDGE: SANDRA CURL
AUGUST 21 – Syracuse – 2019-0271 NEW YORK STATE FAIR 8:00 AM JUDGE: MARGO LEA BALL

NORTH CAROLINA
JUNE 01 – Lake Waccamaw – 2019-0233 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: ANN JONES
CONTACT: PATTI B BOST [email protected]
JUNE 01 – Lake Waccamaw – 2019-0234 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: WILLIAM A “BILLY” PRATHER
JUNE 02 – Lake Waccamaw – 2019-0235 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: RICKEY EVANS
JUNE 02 – Lake Waccamaw – 2019-0236 ROY SAUNDERS MEMORIAL 9:00 AM JUDGE: JAMES “JIM” F RHOADES