nav

2015 Calendar of Events

ALABAMA
MAY 16 – MONTGOMERY – 2015-0150 APEA MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: JIM C MULHAUSEN
MAY 16 – MONTGOMERY – 2015-0151 APEA MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: RICKEY EVANS
MAY 17 – MONTGOMERY – 2015-0149 APEA MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: GLENN WELLS
CONTACT: STEVE E TIDWELL PHONE: (334)300-2322 [email protected]
MAY 17 – MONTGOMERY – 2015-0152 APEA MAY SHOW 8:30 AM JUDGE: TOM MCBEATH
NOVEMBER 21 – Montgomery – 2015-0322 HEART OF DIXIE 8:30 AM JUDGE: BARBARA MONROE PRATHER
CONTACT: STEVE E TIDWELL PHONE: (334)300-2322 [email protected]
NOVEMBER 21 – Montgomery – 2015-0323 HEART OF DIXIE 8:30 AM JUDGE: ANN JONES
NOVEMBER 21 – Montgomery – 2015-0324 HEART OF DIXIE 8:30 AM JUDGE: R DAVID TERRELL
NOVEMBER 21 – Montgomery – 2015-0325 HEART OF DIXIE 8:30 AM JUDGE: P DAWN FRYE
NOVEMBER 22 – Montgomery – 2015-0326 HEART OF DIXIE 8:30 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
NOVEMBER 22 – Montgomery – 2015-0327 HEART OF DIXIE 8:30 AM JUDGE: J DAVID LAWRENCE

FLORIDA
MAY 09 – NEWBERRY – 2015-0229 FPEA HOMECOMING SHOW 9:00 AM JUDGE: DONALD A “DON” MCDUFFEE
CONTACT: TIM P CHRISTENSEN PHONE: (616)291-3782 [email protected]
MAY 09 – NEWBERRY – 2015-0230 FPEA HOMECOMING SHOW 9:00 AM JUDGE: ANDY NICHOLAS “NICK” CARDE
MAY 10 – NEWBERRY – 2015-0231 FPEA HOMECOMING SHOW 9:00 AM JUDGE: PAMELA “PAM” A SCOTT
MAY 10 – NEWBERRY – 2015-0232 FPEA HOMECOMING SHOW 9:00 AM JUDGE: GENE E CHAIRES III
JUNE 27 – Pensacola – 2015-0101 JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: JESS W HERD
CONTACT: DEBBIE J WALL PHONE: (256)441-1081 [email protected]
JUNE 27 – Pensacola – 2015-0102 JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: HELMUT F LEKSCHAS
JUNE 28 – Pensacola – 2015-0103 JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: BRAD GIBBY
JUNE 28 – Pensacola – 2015-0104 JUNE JUBILEE 8:00 AM JUDGE: MANITA M MCKOOL-DEFOOR
OCTOBER 31 – SARASOTA – 2015-0330 THE SUNSHINE CLASSIC 8:30 AM JUDGE: ANDY NICHOLAS “NICK” CARDE
CONTACT: TIM P CHRISTENSEN PHONE: (616)291-3782 [email protected]
OCTOBER 31 – SARASOTA – 2015-0331 THE SUNSHINE CLASSIC 8:30 AM JUDGE: GENE E CHAIRES III

GEORGIA
APRIL 11 – SWAINSBORO – 2015-0174 OVERFLOW OF GOLD 9:00 AM JUDGE: JAMES “JIM” F RHOADES
CONTACT: BARBARA H OSBORNE PHONE: (229)924-1925 [email protected]
APRIL 11 – SWAINSBORO – 2015-0175 OVERFLOW OF GOLD 9:00 AM JUDGE: WM B “BILLY” SPRINGER
APRIL 12 – SWAINSBORO – 2015-0176 OVERFLOW OF GOLD 9:00 AM JUDGE: BRAD GIBBY
APRIL 12 – SWAINSBORO – 2015-0177 OVERFLOW OF GOLD 9:00 AM JUDGE: KATHY E KOCH

IOWA
JUNE 13 – IOWA FALLS – 2015-0153 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: JEANNIE MARIE YOUNG
CONTACT: GARY J HERSOM PHONE: (319)827-1962 [email protected]
JUNE 13 – IOWA FALLS – 2015-0154 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE
JUNE 13 – IOWA FALLS – 2015-0155 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
JUNE 14 – IOWA FALLS – 2015-0156 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
JUNE 14 – IOWA FALLS – 2015-0157 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: VICKI K RADTKE
JUNE 14 – IOWA FALLS – 2015-0158 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: HELMUT F LEKSCHAS
OCTOBER 09 – IOWA FALLS – 2015-0159 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: DARRELL L BILKE
CONTACT: GARY J HERSOM PHONE: (319)827-1962 [email protected]
OCTOBER 09 – IOWA FALLS – 2015-0160 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: MERLE J ARBO
OCTOBER 09 – IOWA FALLS – 2015-0161 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: CLINT FULLERTON
OCTOBER 10 – IOWA FALLS – 2015-0162 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: PATRICK R KAYSER
OCTOBER 10 – IOWA FALLS – 2015-0163 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: KATHRYN M “KATHY” BOGGETTA
OCTOBER 10 – IOWA FALLS – 2015-0164 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: SUSAN E ROBINSON
OCTOBER 11 – IOWA FALLS – 2015-0165 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: BONNIE MILLER
OCTOBER 11 – IOWA FALLS – 2015-0166 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: DAVID H “DAVE” PHILLIPS
OCTOBER 11 – IOWA FALLS – 2015-0167 GIT-R-DONE IN IOWA 8:00 AM JUDGE: STEPHEN G SHANK

ILLINOIS
JUNE 27 – GIFFORD – 2015-0251 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:30AM JUDGE: KERRI L KYLE
CONTACT: SUSAN LEE KIRTS PHONE: (765)427-6460 [email protected]
JUNE 27 – GIFFORD – 2015-0252 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:30 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
JUNE 27 – GIFFORD – 2015-0253 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
JUNE 28 – GIFFORD – 2015-0254 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:30 AM JUDGE: MARY ANN CASH
JUNE 28 – GIFFORD – 2015-0255 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:30 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT
JUNE 28 – GIFFORD – 2015-0256 MIDWEST PREWORLD BLAST 8:30 AM JUDGE: HOWARD REA

INDIANA
MAY 09 – New Castle – 2015-0115 MAY SHOW – INDIANA 8:30 AM JUDGE: JEFFERY W “JEFF” BUCK
CONTACT: ARTHUR C/NANCY R KUEHNERT PHONE: (260)672-2841 [email protected]
MAY 09 – New Castle – 2015-0116 MAY SHOW – INDIANA 8:30 AM JUDGE: BILL FRENCH
MAY 09 – New Castle – 2015-0117 MAY SHOW – INDIANA 8:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE
MAY 10 – New Castle – 2015-0113 MAY SHOW – INDIANA 8:30 AM JUDGE: PETE L MCALISTER
MAY 10 – New Castle – 2015-0114 MAY SHOW – INDIANA 8:30 AM JUDGE: DOUGLAS J “DOUG” CLINE
MAY 10 – New Castle – 2015-0118 MAY SHOW – INDIANA 8:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
MAY 23 – New Castle – 2015-0119 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: PAULINE CRULL
CONTACT: TERRY D COFFMAN PHONE: (812)342-9284 [email protected]
MAY 23 – New Castle – 2015-0120 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: DENISE L LONG FARSON
MAY 23 – New Castle – 2015-0121 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: MARK W SMITH
MAY 24 – New Castle – 2015-0122 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: KATHIE CROWLEY
MAY 24 – New Castle – 2015-0123 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: JEFF L LECHNER
MAY 24 – New Castle – 2015-0124 HPA SPRING SHOW 8:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
AUGUST 22 – NEW CASTLE – 2015-0168 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: SUSAN J BRAGG
CONTACT: TERRY D COFFMAN PHONE: (812)342-9284 [email protected]
AUGUST 22 – NEW CASTLE – 2015-0169 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE
AUGUST 22 – NEW CASTLE – 2015-0170 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: DAREN WRIGHT
AUGUST 23 – NEW CASTLE – 2015-0171 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: HOWARD REA
AUGUST 23 – NEW CASTLE – 2015-0172 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT
AUGUST 23 – NEW CASTLE – 2015-0173 HPA FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: MICHAEL A CARLSON

KANSAS
JUNE 26 – SALINA – 2015-0010 SUMMER SPECTACULAR 8:00 AM JUDGE: MERI R MCKILLIPS-LEMAY
CONTACT: JANICE M KLENKE PHONE: (660)473-1140 [email protected]
JUNE 26 – SALINA – 2015-0011 SUMMER SPECTACULAR 7:30 AM JUDGE: JERRY DONAHUE
JUNE 27 – SALINA – 2015-0012 SUMMER SPECTACULAR 7:30 AM JUDGE: GARY J HERSOM
JUNE 28 – SALINA – 2015-0013 SUMMER SPECTACULAR 7:30 AM JUDGE: SHAUN TARA DULEY GLOUDE
JUNE 28 – SALINA – 2015-0014 SUMMER SPECTACULAR 7:30 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY
AUGUST 21 – SALINA – 2015-0317 SUNFLOWER SUMMER HAUL 8:00 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT
CONTACT: JANICE M KLENKE PHONE: (660)473-1140 [email protected]
AUGUST 22 – SALINA – 2015-0318 SUNFLOWER SUMMER HAUL 8:00 AM JUDGE: GARY M WERNER
AUGUST 22 – SALINA – 2015-0319 SUNFLOWER SUMMER HAUL 8:00 AM JUDGE: DANA R ENGLISH
AUGUST 23 – SALINA – 2015-0320 SUNFLOWER SUMMER HAUL 8:00 AM JUDGE: LEONARD L BERRYHILL
AUGUST 23 – SALINA – 2015-0321 SUNFLOWER SUMMER HAUL 8:00 AM JUDGE: DELENA C DOYLE

MINNESOTA
MAY 22 – WINDOM – 2015-0184 MPHE SPRING SHOW 10:00 AM JUDGE: LITA HOTTEL
CONTACT: WENDY REMUS PHONE: (507)220-8987 [email protected]
MAY 22 – WINDOM – 2015-0185 MPHE SPRING SHOW 10:00 AM JUDGE: STEVEN D “PAPPY’ PAPAELIOU
MAY 23 – WINDOM – 2015-0186 MPHE SPRING SHOW 9:00 AM JUDGE: KERRI L KYLE
MAY 23 – WINDOM – 2015-0187 MPHE SPRING SHOW 9:00 AM JUDGE: BILL FRENCH
MAY 24 – WINDOM – 2015-0188 MPHE SPRING SHOW 9:00 AM JUDGE: DOUGLAS J “DOUG” CLINE
MAY 24 – WINDOM – 2015-0189 MPHE SPRING SHOW 9:00 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS
JUNE 20 – Windom – 2015-0107 S DAKTOA SUMMER SIZZLER 8:30 AM JUDGE: BURTON R BUTLER
CONTACT: DARREL/AMANDA HERSOM PHONE: (605)594-6240 [email protected]
JUNE 20 – Windom – 2015-0108 S DAKOTA SUMMER SIZZLER 8:30 AM JUDGE: GENE CARR
JUNE 20 – Windom – 2015-0109 S DAKOTA SUMMER SIZZLER 8:30 AM JUDGE: GAY LYNN OWENS
JUNE 21 – Windom – 2015-0110 S DAKOTA SUMMER SIZZLER 8:30 AM JUDGE: MIKE ALEXANDER
JUNE 21 – Windom – 2015-0111 S DAKOTA SUMMER SIZZLER 8:30 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT
JUNE 21 – Windom – 2015-0112 S DAKOTA SUMMER SIZZLER 8:30 AM JUDGE: VICKI K RADTKE
AUGUST 28 – WINDOM – 2015-0190 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: TOM H CRAUN
CONTACT: WENDY REMUS PHONE: (507)220-8987 [email protected]
AUGUST 28 – WINDOM – 2015-0191 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: DENISE M NECHVATAL
AUGUST 28 – WINDOM – 2015-0192 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: VICKI K RADTKE
AUGUST 29 – WINDOM – 2015-0193 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: TIMOTHY M “TIM” JEDRA
AUGUST 29 – WINDOM – 2015-0194 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: CAROL JEANNE CRAIG
AUGUST 29 – WINDOM – 2015-0195 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: HOWARD REA
AUGUST 30 – WINDOM – 2015-0196 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
AUGUST 30 – WINDOM – 2015-0197 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: KATHIE CROWLEY
AUGUST 30 – WINDOM – 2015-0198 MPHE FALL SHOW & FUTURITY 8:30 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR

MISSOURI
MAY 29 – SEDALIA – 2015-0258 SPRING MIDWAY CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MICHAEL LEE SWAIN
CONTACT: JANICE M KLENKE PHONE: (660)473-1140 [email protected]
MAY 30 – SEDALIA – 2015-0259 SPRING MIDWAY CLASSIC 8:00 AM JUDGE: NIKKI LONGACRE
MAY 30 – SEDALIA – 2015-0260 SPRING MIDWAY CLASSIC 8:00 AM JUDGE: LOUIS A HUFNAGEL
MAY 31 – SEDALIA – 2015-0261 SPRING MIDWAY CLASSIC 8:00 AM JUDGE: JESS W HERD
SEPTEMBER 12 – Sedalia – 2015-0332 FALL HAUL 8:00 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT
CONTACT: JANICE M KLENKE PHONE: (660)473-1140 [email protected]
SEPTEMBER 12 – Sedalia – 2015-0333 FALL HAUL 8:00 AM JUDGE: MARY ANN CASH
SEPTEMBER 13 – Sedalia – 2015-0334 FALL HAUL 8:00 AM JUDGE: BILLY G BABER
SEPTEMBER 13 – Sedalia – 2015-0335 FALL HAUL 8:00 AM JUDGE: JOHN C LETHAM

MISSISSIPPI
APRIL 11 – VERONA – 2015-0245 HOPE SPRING FLING 8:00 AM JUDGE: P DAWN FRYE
CONTACT: AMANDA H VIATOR [email protected]
APRIL 11 – VERONA – 2015-0246 HOPE SPRING FLING 8:00 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
APRIL 12 – VERONA – 2015-0247 HOPE SPRING FLING 8:00 AM JUDGE: R DAVID TERRELL
APRIL 12 – VERONA – 2015-0248 HOPE SPRING FLING 8:00 AM JUDGE: JEANNIE MARIE YOUNG
JULY 08 – TUNICA – 2015-0223 PHBA YOUTH WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: CHESTER W “BILL” ENGLUND J
CONTACT: PHBA WORLD SHOW PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 08 – TUNICA – 2015-0224 PHBA YOUTH WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
JULY 08 – TUNICA – 2015-0225 PHBA YOUTH WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: SANDRA CURL
JULY 08 – TUNICA – 2015-0226 PHBA YOUTH WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: ASHLEY S GRIFFIN
JULY 08 – TUNICA – 2015-0310 PHBA YOUTH WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: COMPOSITE OF JUDGES
CONTACT: PALOMINO HORSE BREEDERS A PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 12 – TUNICA – 2015-0227 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: TONY BURRIS
CONTACT: PHBA WORLD SHOW PHONE: (918)438-1234 [email protected]
JULY 12 – TUNICA – 2015-0228 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: ROBERT S MENEELY
JULY 12 – TUNICA – 2015-0290 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: DARRELL L BILKE
JULY 12 – TUNICA – 2015-0291 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY
JULY 12 – TUNICA – 2015-0292 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: MARGO LEA BALL
JULY 12 – TUNICA – 2015-0293 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: CURT A SUMMERS
JULY 12 – TUNICA – 2015-0294 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: CHARLENE L CARTER
JULY 12 – TUNICA – 2015-0295 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: BONNIE MILLER
JULY 12 – TUNICA – 2015-0309 PHBA WORLD SHOW 8:00 AM JUDGE: COMPOSITE OF JUDGES
CONTACT: PALOMINO HORSE BREEDERS A PHONE: (918)438-1234 [email protected]
OCTOBER 31 – VERONA – 2015-0311 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: GENE RAY STEWART
CONTACT: AMANDA H VIATOR [email protected]
OCTOBER 31 – VERONA – 2015-0312 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: ASHLEY S GRIFFIN
OCTOBER 31 – VERONA – 2015-0313 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: SCOTT M TYRRELL
NOVEMBER 01 – VERONA – 2015-0314 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
NOVEMBER 01 – VERONA – 2015-0315 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR
NOVEMBER 01 – VERONA – 2015-0316 FALL CLASSIC 8:00 AM JUDGE: MICHAEL E POWELL

NORTH CAROLINA
JUNE 06 – COLFAX – 2015-0275 NCPEA/PHA JOINT SHOW 8:00 AM JUDGE: STEVE LACKEY
CONTACT: JOY F ISLEY PHONE: (336)449-7585 [email protected]
JUNE 07 – COLFAX – 2015-0276 NCPEA/PHA JOINT SHOW 8:00 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MOWREY
SEPTEMBER 19 – COLFAX – 2015-0257 PIEDMONT POT O’GOLD SHOW 8:00 AM JUDGE: DON COATS
CONTACT: JOY F ISLEY PHONE: (336)449-7585 [email protected]

NEBRASKA
APRIL 24 – LINCOLN – 2015-0306 NE SPRING QUARTER HORSE 4:00 PM JUDGE: JERRY DONAHUE
APRIL 25 – LINCOLN – 2015-0307 NE SPRING QUARTER HORSE 8:00 AM JUDGE: DONALD A “DON” MCDUFFEE
APRIL 25 – LINCOLN – 2015-0308 NE SPRING QUARTER HORSE 8:00 AM JUDGE: P KEITH LONGACRE

NEW JERSEY
MAY 30 – LOGAN TWP – 2015-0233 NJ SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: STEPHEN G SHANK
CONTACT: MARTHA K HOFF PHONE: (732)236-4623 [email protected]
MAY 30 – LOGAN TWP – 2015-0234 NJ SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: DAVID H “DAVE” PHILLIPS
MAY 30 – LOGAN TWP – 2015-0235 NJ SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: MIKE BAKER
MAY 31 – LOGAN TWP – 2015-0236 NJ SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: KATHIE CROWLEY
MAY 31 – LOGAN TWP – 2015-0237 NJ SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
MAY 31 – LOGAN TWP – 2015-0238 NJ SPRING FLING 8:30 AM JUDGE: MARK W SMITH

NEW MEXICO
JUNE 07 – BOSQUE FARMS – 2015-0249 GREEN CHILE DAYS 8:00 AM JUDGE: CLARE H PURDY
CONTACT: RONALD A “RON” MORRIS PHONE: (505)417-6167 [email protected]
JUNE 07 – BOSQUE FARMS – 2015-0250 GREEN CHILE DAYS 8:00 AM JUDGE: BETTY O WILSON
AUGUST 15 – BELEN – 2015-0305 RED CHILE FIESTA 8:00 AM JUDGE: JASON L TURNER
SEPTEMBER 15 – ALBUQUERQUE – 2015-0328 NEW MEXICO STATE FAIR 8:30 AM JUDGE: DELENA C DOYLE
SEPTEMBER 15 – ALBUQUERQUE – 2015-0329 NEW MEXICO STATE FAIR 8:30 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY

NEW YORK
MAY 22 – SYRACUSE – 2015-0277 NYS HORSEBREEDERS 7:00 AM JUDGE: STEPHEN G SHANK
MAY 22 – SYRACUSE – 2015-0278 NYS HORSEBREEDERS 7:00 AM JUDGE: ANN JONES
MAY 22 – SYRACUSE – 2015-0279 NYS HORSEBREEDERS 7:00 AM JUDGE: CAROLE E DUNBAR
MAY 23 – SYRACUSE – 2015-0280 NYS HORSEBREEDERS 7:00 AM JUDGE: LAURA K GILMER
MAY 24 – SYRACUSE – 2015-0281 NYS HORSEBREEDERS 7:00 AM JUDGE: JUDGE(S) SAME PREVIOUS DAY
AUGUST 26 – SYRACUSE – 2015-0282 NYS FAIR 9:00 AM JUDGE: DENNIS J SIENICKI
AUGUST 26 – SYRACUSE – 2015-0283 NYS FAIR 9:00 AM JUDGE: ANDY NICHOLAS “NICK” CARDE
AUGUST 26 – SYRACUSE – 2015-0284 NYS FAIR 9:00 AM JUDGE: ANDREA SIMONS
SEPTEMBER 05 – COBLESKILL – 2015-0239 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: WM “BILL” PARKER JR
CONTACT: MICHAEL J GREEN PHONE: (315)904-4191 [email protected]
SEPTEMBER 05 – COBLESKILL – 2015-0240 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: DAVID H “DAVE” PHILLIPS
SEPTEMBER 05 – COBLESKILL – 2015-0241 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: BONNIE MILLER
SEPTEMBER 06 – COBLESKILL – 2015-0242 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: MICHELLE A NYBERG
SEPTEMBER 06 – COBLESKILL – 2015-0243 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: DOUGLAS E MILEHAM
SEPTEMBER 06 – COBLESKILL – 2015-0244 NORTHEAST GOLD CHALLENGE 8:00 AM JUDGE: R J “JIM” MUIR

OHIO
SEPTEMBER 26 – WAUSEON – 2015-0296 FALL WIND UP 8:00 AM JUDGE: LARRY R CLINE
CONTACT: VICKI L PARKER PHONE: (402)291-8860
SEPTEMBER 26 – WAUSEON – 2015-0297 FALL WIND UP 8:00 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
SEPTEMBER 27 – WAUSEON – 2015-0299 FALL WIND UP 8:00 AM JUDGE: HOWARD REA
SEPTEMBER 27 – WAUSEON – 2015-0300 FALL WIND UP 8:00 AM JUDGE: DAREN WRIGHT

OKLAHOMA
APRIL 18 – CLAREMORE – 2015-0179 OPEA/OBHA APRIL CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: MARYANN WILLOUGHBY
CONTACT: ANITA WESTFALL PHONE: (918)244-1731 [email protected]
APRIL 18 – CLAREMORE – 2015-0181 OPEA/OBHA APRIL CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: MIKE ALEXANDER
APRIL 19 – CLAREMORE – 2015-0178 OPEA/OBHA APRIL CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE
APRIL 19 – CLAREMORE – 2015-0180 OPEA/OBHA APRIL CIRCUIT 8:00 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT
SEPTEMBER 05 – Claremore – 2015-0146 LABOR DAY/GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: NANCY ANN WILDE
CONTACT: LOIS R SMITH PHONE: (918)371-2639 [email protected]
SEPTEMBER 05 – Claremore – 2015-0147 LABOR DAY/GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO
SEPTEMBER 05 – Claremore – 2015-0148 LABOR DAY/GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: MERI R MCKILLIPS-LEMAY
SEPTEMBER 06 – Claremore – 2015-0143 LABOR DAY/GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: J DAVID LAWRENCE
SEPTEMBER 06 – Claremore – 2015-0144 LABOR DAY/GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: MARK W SMITH
SEPTEMBER 06 – Claremore – 2015-0145 LABOR DAY/GO FOR THE GOLD 8:00 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
NOVEMBER 10 – TULSA – 2015-0301 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: DAVID L PARLIER
CONTACT: PINTO HORSE ASSOC OF AMER PHONE: (405)491-0111 [email protected]
NOVEMBER 10 – TULSA – 2015-0302 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
NOVEMBER 10 – TULSA – 2015-0303 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: KIMBERLY GARRETT
NOVEMBER 10 – TULSA – 2015-0304 COLOR BREED CONGRESS 7:30 AM JUDGE: P DAWN FRYE

SOUTH CAROLINA
MAY 30 – CAMDEN – 2015-0219 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: DON COATS
MAY 30 – CAMDEN – 2015-0220 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: SCOTT M TYRRELL
MAY 31 – CAMDEN – 2015-0221 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: KATHY E KOCH
MAY 31 – CAMDEN – 2015-0222 SUMMER SIZZLER 8:00 AM JUDGE: W W “BILL” SPRINGER
OCTOBER 10 – Camden – 2015-0336 RODNEY READY MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
CONTACT: ASHLEIGH GRIFFITH PHONE: (803)730-0262 [email protected]
OCTOBER 10 – Camden – 2015-0339 RODNEY READY MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
OCTOBER 11 – Camden – 2015-0337 RODNEY READY MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
OCTOBER 11 – Camden – 2015-0338 RODNEY READY MEMORIAL 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D

TEXAS
APRIL 10 – BRYAN – 2015-0215 THE TEXAS TWO STEP SHOW 8:00 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO
CONTACT: FRAN WATTS PHONE: (713)504-4121 [email protected]
APRIL 11 – BRYAN – 2015-0216 THE TEXAS TWO STEP SHOW 8:00 AM JUDGE: PATRICK R KAYSER
APRIL 11 – BRYAN – 2015-0217 THE TEXAS TWO STEP SHOW 8:00 AM JUDGE: CINDY CHILTON-MOORE
APRIL 12 – BRYAN – 2015-0218 THE TEXAS TWO STEP SHOW 8:00 AM JUDGE: KAREN F MCCUISTION
APRIL 18 – ATHENS – 2015-0199 TPEA SPRING CLASSIC 8:30 AM JUDGE: TRISHA SHORTEN-ARMSTRONG
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 [email protected]
APRIL 18 – ATHENS – 2015-0200 TPEA SPRING CLASSIC 8:30 AM JUDGE: LINDA N PIGG
APRIL 19 – ATHENS – 2015-0201 TPEA SPRING CLASSIC 8:30 AM JUDGE: DELENA C DOYLE
APRIL 19 – ATHENS – 2015-0202 TPEA SPRING CLASSIC 8:30 AM JUDGE: DEBRA JARVIS
JUNE 06 – ATHENS – 2015-0203 YELLOW ROSE CLASSIC 8:30 AM JUDGE: DANA R ENGLISH
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 [email protected]
JUNE 06 – ATHENS – 2015-0204 YELLOW ROSE CLASSIC 8:30 AM JUDGE: CHRISTINA “TINA” PRICE-WHI
JUNE 07 – ATHENS – 2015-0205 YELLOW ROSE CLASSIC 8:30 AM JUDGE: SHERRY HAYNES
JUNE 07 – ATHENS – 2015-0206 YELLOW ROSE CLASSIC 8:30 AM JUDGE: ROD A CAVINDER
SEPTEMBER 19 – ATHENS – 2015-0207 TPEA FALL CLASSIC 8:30 AM JUDGE: SCOT A JACKSON
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 [email protected]
SEPTEMBER 19 – ATHENS – 2015-0208 TPEA FALL CLASSIC 8:30 AM JUDGE: KENNY R HALL
SEPTEMBER 20 – ATHENS – 2015-0209 TPEA FALL CLASSIC 8:30 AM JUDGE: BILLY STEELE
SEPTEMBER 20 – ATHENS – 2015-0210 TPEA FALL CLASSIC 8:30 AM JUDGE: PATRICK L “PAT” BURTON
OCTOBER 17 – ATHENS – 2015-0211 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: DARRELL L BILKE
CONTACT: JANET COOK PHONE: (817)597-6623 [email protected]
OCTOBER 17 – ATHENS – 2015-0212 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: NANCY ANN WILDE
OCTOBER 18 – ATHENS – 2015-0213 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: MICHAEL OCHETTO
OCTOBER 18 – ATHENS – 2015-0214 HALLOWEEN SPOOKTACULAR 8:30 AM JUDGE: BILLY G BABER

WISCONSIN
MAY 29 – JEFFERSON – 2015-0125 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: PAUL K ADIX
CONTACT: SHERRI A LAMARCHE PHONE: (920)984-3935 [email protected]
MAY 29 – JEFFERSON – 2015-0126 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: CRAIG EDWARD BRIGHT
MAY 29 – JEFFERSON – 2015-0127 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: CURT A SUMMERS
MAY 30 – JEFFERSON – 2015-0128 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: PAULINE CRULL
MAY 30 – JEFFERSON – 2015-0129 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: ROBERT A “BOB” MILKS
MAY 30 – JEFFERSON – 2015-0130 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: RONALD G STREFLING
MAY 31 – JEFFERSON – 2015-0131 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: DOUGLAS J “DOUG” CLINE
MAY 31 – JEFFERSON – 2015-0132 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: MARY ANN FIELITZ
MAY 31 – JEFFERSON – 2015-0133 MAY SHOW – PEAW 7:30 AM JUDGE: CAROL JEANNE CRAIG
AUGUST 07 – JEFFERSON – 2015-0134 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: GARY J HERSOM
CONTACT: SHERRI A LAMARCHE PHONE: (920)984-3935 [email protected]
AUGUST 07 – JEFFERSON – 2015-0135 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: DARREL HERSOM
AUGUST 07 – JEFFERSON – 2015-0136 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: DENISE M NECHVATAL
AUGUST 08 – JEFFERSON – 2015-0137 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: STEPHANIE R MCCONNELL
AUGUST 08 – JEFFERSON – 2015-0138 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: JEFF L LECHNER
AUGUST 08 – JEFFERSON – 2015-0139 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: KERRI L KYLE
AUGUST 09 – JEFFERSON – 2015-0140 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: MICHAEL A CARLSON
AUGUST 09 – JEFFERSON – 2015-0141 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: MIKE ALEXANDER
AUGUST 09 – JEFFERSON – 2015-0142 PEAW AUGUST SHOW 7:30 AM JUDGE: DALE FROYUM

PENDING

PENNSYLVANIA
JUNE 06 – CENTER HALL – 2015-0286 UNITY IN GOLD SHOW 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
JUNE 06 – CENTER HALL – 2015-0287 UNITY IN GOLD SHOW 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
JUNE 06 – CENTRE HALL – 2015-0285 UNITY IN GOLD SHOW 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
CONTACT: MICHAEL J GREEN PHONE: (315)904-4191 [email protected]
JUNE 07 – CENTER HALL – 2015-0288 UNITY IN GOLD SHOW 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
JUNE 07 – CENTER HALL – 2015-0289 UNITY IN GOLD SHOW 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D
JUNE 07 – CENTER HALL – 2015-0298 UNITY IN GOLD SHOW 8:00 AM JUDGE: C A N C E L L E D